Opis strony

Super piękna to blog o tematyce prozdrowotnej. Opisuje bardzo dokładnie problemy z jakimi spotykają się kobiety. Doradzam jak pozbyć się cellulitu? Po co wykonywać peeling? Dowiesz się tutaj czym są i jak powstają zmarszczki. Możesz przeczytać o przyczynach powstawania i metodach usuwania rozstępów. Na blogu znajdziesz informację jak leczyć trądzik różowaty? Powinny zainteresować Cię podstawowe informację dotyczące naszej odporności. Jest też coś dla mężczyzn, niekoniecznie przyjemnego jak temat łysienia. Na koniec polecam coś miłego czyli dlaczego warto się śmiać i dlaczego uśmiech kosztuje mniej od elektryczności a daje więcej światła?

Belka Mega Flavon

Domowe peelingi do ciała. Jak zrobić domowy peeling do ciała?

Domowy peeling


Jeśli nie posiadacie w domu peelingu do ciała (lub znudziły Wam się już gotowe kupowane peeling - chcecie odmiany), a macie ochotę wykonać tego typu zabieg, żeby wygładzić swoją skórę i dodać jej blasku i promiennego wyglądu to proponuję.... abyście się udały do kuchni. Wiem brzmi to dziwnie zamiast do łazienki wysyłam Was do kuchni. Rzecz w tym, że każda z Was w swoim domu na pewno posiada produkty z których bez problemu w kilka minut zrobi swój własny peeling do ciała (i wcale nie będzie on gorszy niż ten zakupiony w drogerii, a zobaczycie ile przyjemności sprawi Wam samodzielne przygotowanie produktu).



Wystarczy, że w kuchni znajdziecie jeden z 3 produktów:
- cukier (może być brązowy trzcinowy) - zarówno ten z drobnymi kryształkami jak i ten z grubszymi będzie dobry;
- morska sól spożywcza (może być drobnoziarnista lub gruboziarnista);
- kawa mielona (albo fusy z kawy);

Jeden z tych trzech produktów będzie stanowił drobinki ścierające naszego peelingu.


Drugim niezbędnym składnikiem jest substancja która zespoli nam te suche składniki (w niej będą zatopione kryształki soli lub cukru, bądź też kawy).
Tą substancją może być np. oliwka, oliwa, olej arganowy, olej migdałowy, olejek do masażu lub też jogurt. Nie martw się jeśli nie posiadasz żadnego z nich, ponieważ w tej roli świetnie sprawdzi się także żel pod prysznic.

Jako dodatki mogą się przydać także przyprawy np. cynamon czy imbir lub też olejki eteryczne.


Peeling kawowy


Do plastikowej miseczki wsypujemy kilka łyżeczek mielonej kawy (nie rozpuszczalnej) - ja sypię zawsze na oko - można też użyć fusy z kawy, lub też przed przygotowaniem peelingu zaparzyć kawę (tzn. kilka łyżeczek mielonej kawy zalewamy wrzątkiem - trochę więcej wody niż kawy - odstawiamy na kilka minut, kiedy przestygnie odlewamy wodę - w ten sposób uwalniana jest kofeina przydatna w walce z cellulitem). Mając już kawę lub fusy w miseczce dodajemy drugi składnik czyli np. oliwkę (lub jogurt, lub żel pod prysznic). Ile należy użyć?Odpowiem tak, otrzymany peeling ma mieć konsystencję gęstej śmietany (z jednej strony żeby łatwo się rozprowadzał i masował, z drugiej żeby nie spływał). Celowo nie podaje proporcji, bo łyżka łyżce nie równa, ilość też zależy od tego, którego ze składników z drugiej grupy użyjemy.
Do peelingu kawowego można dosypać trochę cynamonu, ale należy pamiętać o jego właściwościach rozgrzewających (Panie ze skórą naczynkową nie powinny go dodawać) - skóra po peelingu może być lekko zaczerwieniona, dochodzi do dość intensywnej poprawy krążenia.
Można też dosypać łyżkę soli lub cukru - w celu wzmocnienia efektu ścierającego (z solą uwaga przy skórach delikatnych i wrażliwych).
Ten peeling polecam wszystkim którzy (jak ja) uwielbiają  zapach kawy (skóra pachnie kawą jeszcze przez kilka godzin), którzy walczą z cellulitem i wszystkim tym którzy chcą pełną blasku gładką skórę. Jeśli potrzebujesz ujędrnienia i wygładzenia skóry oraz pobudzenia zmysłów to ten peeling będzie dla Ciebie idealny.
Minus: sprzątanie wanny lub prysznica po peelingu (trochę brudzi), ale cudowny aromat kawy Wam to wynagrodzi.
O prawidłowym wykonaniu peelingu pisałam w poście: Peeling do ciała - dlaczego warto go robić?

Peeling solny


Do miseczki wsypujemy kilka łyżek soli dodajemy oliwkę , olej lub żel pod prysznic (konsystencja gęstej śmietany).  Można dodać 2 lub 3 krople olejku eterycznego. I gotowe. Niestety dla mnie ten peeling jest zbyt intensywny, ale może dla Was będzie dobry (warto próbować). Sól ma działanie przeciwzapalne i odkażające. Ten peeling poprawia ukrwienie i dotlenia skórę. Uwaga na skórę na dekolcie (skóra w tej okolicy jest cieńsza i delikatniejsza mocne tarcie nie jest wskazane). Jak już pisałam peeling solny może być zbyt intensywny dla osób ze skórą delikatną i wrażliwą.

Peeling cukrowy


fot, mahmoud99725
Analogicznie do plastikowej miseczki wsypujemy kilka łyżek cukru, następnie dodajemy oliwkę, jogurt lub żel pod prysznic. Mieszamy plastikową szpatułką (ma mieć konsystencję gęstej śmietany). Peeling cukrowy można stosować nawet przy skórze wrażliwej, kryształki cukru pod wpływem ciepła (podczas masowania) rozpuszczają się. Peeling ten bardzo dobrze natłuszcza skórę (i nie brudzi tak jak kawowy).


Po wykonaniu peelingu skóra będzie wygładzona, zwiększy się jej poziom wchłaniania substancji aktywnych i odżywczych z kosmetyków (nie zapomnijcie po peelingu nałożyć serum lub wmasować balsamu do ciała). A Wasze dłonie... będą niewiarygodnie delikatne i gładkie.

Słowem podsumowania. Myślę, że próbując każda z Was znajdzie dla siebie idealną konfigurację - dopasowaną do typu skóry i jej potrzeb. Mówiąc krótko: stworzycie swój własny kosmetyk, czyli idealny dla siebie peeling do ciał.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz