Brushing - peeling szczotkowy
Szczotka do domowego oczyszczania twarzy |
Brushing - jak wygląda zabieg?
Brushing wykonujemy przy użyciu urządzenia, a dokładniej głowicy, która zakończona jest niewielkimi szczotkami, która obracając się złuszcza martwe komórki naskórka. Oczywiście przed przystąpieniem do brushingu przeprowadzamy z klientką wywiad, wykonujemy demakijaż i diagnozujemy skórę. Jeśli skóra kwalifikuje się do zabiegu (nie ma przeciwwskazań), to możemy wykonać peeling szczotkowy. Dodatkowo brushing działa jak przyjemny masaż. Po zabiegu skóra jest oczyszczona i wygładzona. Na skutek poprawy krążenia jest także dobrze odżywiona, a koloryt ulega ujednoliceniu. Po brushingu warto zastosować preparaty w ampułkach lub serum pod maskę - skóra jest dobrze przygotowana na zwiększone przenikanie (wchłanianie) substancji czynnych.
Brushing - działanie na skórę
Oczywiście celem zabiegu jest złuszczenie martwych komórek naskórka (jak przystało na peeling). Brushing znajduje także zastosowanie przy demakijażu (jest takim bardzo dokładnym demakijażem) oraz przy usuwaniu zanieczyszczeń ze skóry i złuszczaniu naskórka zarówno twarzy jak i ciała. Zwykły demakijaż nie jest tak dokładny - mogą zostać na skórze np. pozostałości kosmetyków, kurz. Dlatego też czyszczenie przy użyciu szczoteczki pozwala na dużo bardziej dokładne usuwanie brudu, kurzu, bakterii, zanieczyszczeń, łoju, a także pozostałości środków pielęgnacyjnych i martwych komórek naskórka. Złuszczanie naskórka to najlepszy sposób aby pobudzić skórę do działania. Brushing działa na skórę jak masaż - pobudza krążenie krwi i limfy w skórze właściwej.
Wskazania do brushingu
Najważniejsze wskazania do brushingu to:- trądzik o łagodnym przebiegu (bez ropnych stanów zapalnych - przetłuszczająca się skóra i zaskórniki);
- skóra matowa, zmęczona o niejednolitym kolorycie;
- suchość skóry,
- łojotok oraz rozszerzone ujścia gruczołów łojowych;
- zmarszczki;
- utrata elastyczności skóry;
Brushing - przeciwwskazania
Główne przeciwwskazania do brushingu to:- skóra wrażliwa, cienka, delikatna;
- cera naczyniowa;
- stany zapalne i chorobowe skóry i tkanek miękkich;
- zaostrzony trądzik pospolity (ropne zmiany zapalne);
Dla jakich skór jest wskazany peeling szczotkowy?
Brushing jest polecany głownie do skór grubych, słabo ukrwionych, bladych i ziemistych (czyli skóra dojrzała lub tłusta). Pobudzenie ukrwienia powoduje ujednolicenie kolorytu, skóra staje się lepiej odżywiona, dzięki czemu wygląda promiennie i odzyskuje blask.
Efekty po peelingu szczotkowym
Po wykonaniu brushingu obserwujemy ujednolicenie kolorytu i poprawę nawilżenia skóry. Cera jest też dokładnie oczyszczona (usunięte komórki zrogowaciałego naskórka), a ujścia mieszków włosowych i gruczołów łojowych zostają udrożnione. Efekt wizualny - skóra jest bardziej promienna i pełna blasku.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz