Opis strony

Super piękna to blog o tematyce prozdrowotnej. Opisuje bardzo dokładnie problemy z jakimi spotykają się kobiety. Doradzam jak pozbyć się cellulitu? Po co wykonywać peeling? Dowiesz się tutaj czym są i jak powstają zmarszczki. Możesz przeczytać o przyczynach powstawania i metodach usuwania rozstępów. Na blogu znajdziesz informację jak leczyć trądzik różowaty? Powinny zainteresować Cię podstawowe informację dotyczące naszej odporności. Jest też coś dla mężczyzn, niekoniecznie przyjemnego jak temat łysienia. Na koniec polecam coś miłego czyli dlaczego warto się śmiać i dlaczego uśmiech kosztuje mniej od elektryczności a daje więcej światła?

Belka Mega Flavon

Olejek Perilla ( "olej z pachnotki").

Pachnotka zwyczajna (Perilla frutescens) jest jednoroczną rośliną oleistą z rodziny jasnowatych (wargowych). Naturalnie rośnie i jest uprawiana na szeroką skalę (ze względu na owoce, które zawierają ok 50% tłuszczu) w południowej Azji. Z nasion tych owoców otrzymuje się olej. W Polsce roślina ta uprawiana jest jako ozdobna.

Olej Perilla


Olej Perilla jest tłoczony na zimno z nasion owoców pachnotki. Jest nierafinowany, lekki i łatwo się rozprowadza. Olej z pachnotki należy do olei schnących. Olej ma żółto-zielony kolor i świeży ziołowy zapach. Najczęściej jest pakowany i przechowywany w buteleczkach z ciemnego szkła. Po otwarciu zaleca się przechowywanie w lodówce.

Olejek Perilla - co zawiera?




Olejek Perilla jest naturalnym bardzo bogatym źródłem NNKT (niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych) głównie: alfa- linoleinowego (z rodziny omega-3 - ok 65%), kwasu linolowego (omega-6) i kwasu oleinowego (omega-9). Ponadto zawiera także związki należące do grupy polifenoli m.in. antocyjany, flawonoidy w tym katechiny, kwercetynę, luteolina, apigenina, kwas rozmarynowy, a także witaminy i minerały. Związki należące do polifenoli są silnymi i skutecznymi antyoksydantami.

Właściwości olejku Perilla

Właściwości olejku wynikają z wysokiej zawartości NNKT oraz związków należących do grupy polifenoli. Kombinacja kwasów w olejku sprawia, że jest niezwykle pomocny w przypadku cery problematycznej.
Olejek Perilla wykazuje następujące właściwości:
- przeciwzapalne i przeciwalergiczne;
- przeciwbakteryjne (hamuje rozwój bakterii propinibacterium acnes - ważne dla osób borykających się z trądzikiem);
- ma działanie przeciwzaskórnikowe (nie ma właściwości komodogennych);
- wycisza skórę - łagodzi podrażnienia, zaczerwienienie i swędzenie skóry;
- redukuje zmarszczki;
- zapobiega utracie elastyczności skóry i poprawia jej napięcie;
- działanie antyoksydacyjne - chroni przed destrukcyjnym działaniem wolnych rodników - spowalnia procesy starzenia się skóry;
- rozjaśnia przebarwienia (niestety z bardzo ciemnymi może sobie nie poradzić);
- wspomaga wytwarzanie w skórze kolagenu i elastyny;
- pomocny w redukcji cellulitu i optycznie wyszczupla sylwetkę;
- pozwala zachować młody wygląd;

Kto powinien sięgać po olejek Perilla?

Olej Perilla można stosować przy każdym rodzaju skóry, jednak szczególnie przydatny jest w przypadku skór problematycznych:
- trądzikowej - hamuje rozwój bakterii Propionibacterium acnes, działa przeciwzapalnie, przyspiesza gojenie wyprysków, nie zatyka porów skóry (niski potencjał komodogenny), nie stanowi pożywki dla drobnoustrojów;
- atopowej - łagodzi stany zapalne i alergiczne, łagodzi podrażnienia, zaczerwienienia i świąd, regeneruje skórę.
- w przypadku skóry podrażnionej, poparzonej lub odmrożonej;
- dla osób z cerą dojrzałą i objawami starzenia;

Dla posiadaczek skóry suchej i wrażliwej lepsze mogą okazać się inne oleje np. wiesiołkowy, różany czy migdałowy (ale warto przekonać się na własnej skórze).

Jak stosować olej Perilla?


Olejek można stosować bezpośrednio na skórę - dobrze się rozprowadza. Po aplikacji daje przyjemne odczucie lekkiego chłodzenia i odświeżenia (szczególnie cenne w przypadku podrażnienia i zaczerwienienia skóry). Po kilku (kilkunastu) minutach się wchłania (jak na olej to naprawdę szybko) i nie pozostawia na skórze tłustej warstwy (skóra nie świeci się). Przy trądziku młodzieńczym warto zmieszać olejek Perilla z olejem Tamanu w proporcji 1:1 - ma wtedy jeszcze lepsze działanie. Olejek Perilla można także wcierać w włosy i skórę głowy (przed myciem), a następnie umyć włosy. Taką kurację stosuje się w przypadku: łupieżu, wypadania włosów, rozdwajania się końcówek i łamania włosów, po uszkodzeniach zabiegami fryzjerskimi, łuszczycy. Olejek ten działa korzystnie również na kruche i słabe paznokcie oraz wysuszone skórki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz